FOTOALBUM

 • Add link to:
 • facebook.com
 • 01[3].jpg

  DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ DDM JABLUNKOV 14. 9. 2019

  V sobotu 14. 9. 2019 byl po roční rekonstrukci financované Městem Jablunkov a IROP slavnostně otevřen Dům dětí a mládeže Jablunkov. Za účasti pozvaných hostů byla slavnostně přestřižena páska, která symbolicky zahájila novou etapu DDM Jablunkov, ve které vedle stávajících kroužku a kurzů pro děti a dospělé se zařadily kroužky, zaměřené na manuální zručnost.
  Tímto bych chtěl poděkovat všem, kteří se zasloužili o vytvoření tohoto krásného místa. 

  Václav Pospíšil, ředitel DDM

 • 1 (1).jpeg

  LETNÍ TÁBOR INLINE BRUSLE

  Termín:19. - 23. 8. 2019

  Místo: DDM Jablunkov

  V týdnu od 19. do 23. 8. v prostorech DDM probíhal poslední letní příměstský tábor tohoto roku. Děti se zábavnou formou učily jezdit na in line bruslích. Kromě toho hráli Nerf wars, užili si srandu s ONPY Bubble a přivezeným sněhem. Doufáme, že hlavní vedoucí Ondřej Pyszko zanechal dobrý dojem u dětí. Těšíme se na Vás u dalšího INLINE letního tábora ;-)

 • 01[2].jpg

  PLT ZÁCHRANNÁ MISE ANEB TRPASLIČÍ SOS

  Termín: 12. - 16. 8. 2019

  Místo: DDM Jablunkov

   

  Tábor se nesl v duchu pohádkové říše trpaslíků, podle toho byla zvolena i celotáborová hra. Děti měly za úkol zachránit trpaslíky od zlé čarodějnice Mechtyldy. Byly rozdělené do 5 oddílů a bojovaly o body. Celý týden se kromě sbírání bodů také naučily pár dobrých vlastností od trpaslíků jako například trpělivosti apod. a to vždy formou hry. Na konci nás navštívila už polepšená čarodějnice Mechtylda, která se dětem omluvila za to, co dělala zlého trpaslíkům a zatančila s nimi Just dance na usmířenou. Páteční odpoledne bylo určeno velkému vyhlášení celotáborové hry a děti si mohly vybrat odměny, které se jim líbily. Kromě odměn si děti odnesly spoustu zážitků a legrace. Mimo prostory DDM, které jsme naplno využívali, jsme s dětmi stavěli domečky v Městském lese, několik her jsme hráli i v parku za radnicí a byli jsme také na bobové dráze v Mostech u Jablunkova.

 • DSC_0000[5].jpg

  ART VÝTVARNÝ TÁBOR "PICASSO"

  Termín: 5. 8. - 9. 8. 2019

  Místo: MŠ na Bezručově 130

  Znáte ten dobrý pocit...když vyjde vše nad Vaše očekávání?? Tak ten POCIT jsem si nosila celý týden u srdce. Chtěla jsem si dokázat...že je možné uchopit dětské duše na co jak nejjednodušších materiálech...dřevo...kameny...listy....vytvořit nádherná malá-velká dílka s obrovským nábojem...prožitkem. A podařilo se! Důkazem mi byly moje dvě nadšené dcery:).....mami"za rok chceme zase na výtvarný tábor s Tebou"...největší pochvala pro mně!:))).
  Teď o tom ještě tyhlety děti neví....ale právě takové zážitky se ukládají hluboko do paměti...a vyplouvají na povrch po mnoha ...mnoha letech ...jako pocit...dobrý pocit...stejně jako u mně.

 • 001.JPG

  TANEČNÍ LETNÍ TÁBOR

  Termín: 29. 7. - 2. 8. 2019

  Místo: DDM Jablunkov

  Taneční tábor se konal ve dnech 29. 7. - 2. 8. 2019. Jak nám téma napovídá, tanec byl každodenní součásti programu. Kromě tance jsme s dětmi hráli různé hry, ovšem také tanečního charakteru. Děti si tak mohly odnést domu nově naučené kroky na hned čtyři známé písničky, ale také zážitky z navštívené bobové dráhy v Mostech u Jablunkova nebo bazénu v hotelu Vitality Vendryně. Na táboře jsme během vyhlášení vybrali a odměnili nejlepší tanečnice z mladší a starší kategorie, nejlepšího tanečníka a nejlépe oblékaného/stylového tanečníka tábora. První místa získali: Kateřina Žukowská, Mariana Lysková, Nikola Dudašíková a Dominik Sommer. Gratulujeme! Těšíme se na další tábor a doufáme, že se přihlásí děti, pro které je tanec nedílnou součásti života ;-), abychom mohly ještě víc tábor "rozjet" tanečně na plno!

 • 01.JPG

  LT HLEDÁ SE DORY

  Termín: 22. - 26. 7. 2019

  Místo: TS Jasení

  Tábor se konal ve dnech 22. - 26. 7. 2019. Podle názvu „Hledá se Dory“ jsme vytvořili celotáborovou hru, která nás měla každý den přenést do světa této animované pohádky. Děti byly rozděleny věkově do čtyř oddílů, které měly název podle jedné z animovaných hlavních postav pohádky a to Dory, Nemo, Hank a Naděje. Každý den se sbíraly body v různých herních disciplínách. Zažili jsme plno srandy a legrace, skvělou párty, bobovou dráhu, bangee trampolíny, aquasorbing a výlet do Lanového centra Opičárna v Ostravici. Děti byly všechny úžasné, hodné a šikovné! Vedoucí výborné, pracovité, vysmáté. Takže tábor se moc povedl! Děti si odnesly spoustu zážitků, diplomy i odměny s motivem "Hledá se Dory".

 • DSC_0440[1].jpg

  LT MEZIŘÍČKO "TAJUPLNÝ OSTROV"

  Termín: 14. 7. - 23. 7. 2019

  Místo: RS Meziříčko, Měřín

  Zachytili jsme mnoho krásných okamžiků ze společně strávených chvil na táboře. Koukněte se, snad si nějakou super energie se skvělou náladou z fotografii pro sebe načerpáte. :)

  Přikládáme odkaz na celý album fotek z LT v Meziříčku.

  https://veronikaszotkowska.rajce.idnes.cz/LT_MEZIRICKO_2019?

 • DSC_0505[3].jpg

  PLT "CESTA KOLEM SVĚTA"

  Termín: 8. 7. - 12. 7. 2019

  Místo: DDM Jablunkov

  Ve dnech 8. 7. až 12. 7. 2019 proběhl příměstský tábor na téma ,,Cesta kolem světa“. Tento příměstský tábor se uskutečnil v Domě dětí a mládeže v Jablunkově, kde jsme s dětmi strávili velmi vydařených pět dní. V pondělí začala naše „cesta“ seznamovacími hrami a výrobou indiánských talismanů. V úterý jsme se vydali vlakem do Ostravy, kde jsme navštívili zoologickou zahradu. Děti obzvláště potěšil oběd v podobě pizzy. Středa se nesla ve znamení bláznivých olympijských her, které proběhly v parku za radnicí. Ve čtvrtek pršelo, ale ani pochmurné počasí nás neodradilo od výletu na horskou chatu Studeničné. Zde jsme měli přichystaný oběd a po něm následovalo několik her. V pátek dopoledne jsme celotáborovou soutěž zakončili hrou Věštkyně. Odpoledne přišlo na řadu vyhodnocení nejlepšího družstva, rozdání odměn a svačina ve formě hranolků. Tábor celkově hodnotíme jako velice povedený a věříme, že se děti bavily minimálně stejně dobře jako my, vedoucí.:)

 • DSC_0432[11].jpg

  HRAJE SI CELÁ RODINA

  Termín: 14. 7. 2019

  Místo: DDM Jablunkov

  V neděli 14. 7. 2019 proběhla akce Hraje si celá rodina. Byla to doprovodná akce pro děti během Dnů města Jablunkova. Z důvodu velice proměnlivého počasí, jsme akci raději udělali uvnitř budovy. Děti byly zvědavé na atrakce, které jsme si pro ně nachystali, ale i rodiče se chtěli podívat na zrekonstruovaný interiér našeho DDM. Pro děti jsme připravili 10 disciplín, po jejímž absolvování si mohly vybrat nějakou odměnu, čímž chceme poděkovat městu Jablunkov za finanční podporu!

 • DSC_0424[4].jpg

  KOUZELNÝ JARMARK

  Termín: 13. 7. 2019

  Místo: DDM Jablunkov

  V sobotu 13. 7. 2019 probíhala v DDM tvořivá akce "KOUZELNÝ JARMARK". Akce je každým rokem součástí Dnů města Jablunkova a i přesto, že počasí nebylo bez chybičky, si děti akci řádně užily. Pro děti bylo připraveno mnoho tvořivých stanovišť. :) Vyráběly placky s Mimoni, náramky a sponečky do vlasů z knoflíků, malovaly na sklo, skládaly papírové květiny, květinové košíčky, z provázku splétaly panáčky na klíč, provlékaly barevnými provázky papírové a dřevěné výřezy, skládaly z dřevěných dřívek a vlny pavučinu, kterou dozdobily pavoukem, proplétaly barevné proužky jako mozaiku v papírových vzorech a lepily Mimoně s velkými kukadly. Nejdelší řada se však čekala na malování obličejů. :) Troufám si říct, že si v DDM všichni užili nádherné odpoledne. Těšíme se opět příští rok.

 • IMG_20190610_153544.jpg

  I JÁ JSEM ZAHRADNÍK II.

  Termín: 10. 6. 2019

  Místo: park A. Szpyrce Jablunkov

  Dnes byl nádherný horký skoro letní den a na děti čekal další bohatý program na akci z cyklu Jděte ven!, tentokrát na téma " I já jsem zahradník II", kdy se děti naučily orientovat se v různých encyklopediích a učily se poznávat luční květiny a trávy. Děti poznaly pestrou škálu květina trav nacházejících se v okolí Jablunkova, což využily při výrobě miniherbáře. Pak si děti vytvořily z tetrapakových krabic okrasné květináčky, kde si vysely řeřichu nebo polníček. Závěr dne patřil osazování truhlíku krásnými fuksiemi, který si děti odnesly domů. Konec naší akce patřil novému přírodovědnému dřevěnému pexesu.

 • DSC_0420[7].jpg

  JABLUNKOVSKÝ SUPERHLÁSEK

  Termín: 14. 6. 2019

  Místo: Radnice města Jablunkov

  V pátek 14. 6. 2019 proběhl v sále jablunkovské radnice 10. ročník pěvecké přehlídky zpěváčků z MŠ. Sešly se děti z pěti mateřských školek a jejich zpěváčci se divákům postarali o příjemnou atmosféru plnou hudebních tónů. Těšíme se opět v příštím roce na zpěváčky ze všech MŠ z Jablunkova i okolí, aby nám zazpívali, co se s pomocí paní učitelek naučili. :)

 • DSC_0392[3].jpg

  JDĚTE VEN! I JÁ JSEM ZAHRADNÍK

  Termín: 29. 5. 2019

  Místo: DDM Jablunkov

  Děti se společně sešly na další akci z cyklu Jděte ven! v nových prostorách DDM Jablunkov z důvodu trvalého deště. Nám to ale vůbec nevadilo, jelikož na nás čekal bohatý program, kdy se děti naučily orientovat se v různých encyklopediích a učily se poznávat luční květiny a trávy. Děti poznaly pestrou škálu květina trav nacházejících se v okolí Jablunkova, což využily při výrobě miniherbáře. Pak si děti vytvořily z tetrapakových krabic okrasné květináčky, kde si vysely řeřichu nebo polníček. Závěr dne patřil osazování truhlíku krásnými fuksiemi, který si děti odnesly domů.

 • IMG_20190617_125108.jpg

  MOTÝLÍ A VČELÍ MAGIE

  Termín: 17. 6. 2019

  Místo: školní zahrada ZŠ Jablunkov

  Byl den jako malovaný, den jako stvořený pro pobyt venku! A proč toho nevyužít a nenaučit děti něco o včelkách a motýlech, tolik užitečných pro náš život. Využili jsme prostory školní zahrady při ZŠ Jablunkov, kde nás svým "včelím" vyprávěním zaujal p. Milan Motyka , o motýlech jsme se dověděli něco od p. Radka Przybyly a jako třešničku na dortu měly děti možnost podívat se na malé srnečky.

 • DSC_3610.jpg

  XXI. ROČNÍK MDFF JACKOVÉ DĚTEM

  Termín: 31. 5. 2019

  Místo: Městský les v Jablunkově

  V pátek 31. 5. 2019 proběhl v Městském lese v Jablunkově XXI. ročník Mezinárodního dětského folklorního festivalu "Jackové dětem". Vydařilo se nám skutečně krásné počasí, které do Městského lesa přilákalo hodně diváků. Ti mohli shlédnout nejen vystoupení folklorních souborů, ale nově i hudební vstupy dětí ze ZUŠ Jablunkov a odpoledne pak ještě Akademii tanečních kroužků DDM, během níž děti obecenstvu ukázaly, jaké taneční kreace se naučily v kroužcích. Vkládáme fotky všech účinkujících, tak si udělejte pohodlí a načerpejte z nich tu správnou atmosféru. Foto Lucie Brychcyová. :)

 • DSC_3218.jpg

  XXI. ROČNÍK MDFF JACKOVÉ DĚTEM

  Taneční kroužky DDM Jablunkov. 

 • DSC_0280[11].jpg

  DĚTSKÝ TENISOVÝ TURNAJ

  Termín: 25. 5. 2019

  Místo: Vendryně tenisové kurty Vitality

  V sobotu 25. 5. 2019 jsme pořádali Dětský tenisový turnaj. Dětské úsměvy i díky skvělému počasí se rozzářily po kurtech Vitality Vendryně. Děti soutěžily ve dvou věkových kategoriích mladší 2012 - 2010 a starší 2009 - 2007. Odměny se ovšem rozdaly mezi dívky a chlapce zvlášť. Rodinnější atmosféru podtrhla i exhibice přátelského "utkání" mezi rodiči. Děkujeme za účast a budeme se těšit příště!

 • DSC_0075[10].jpg

  ZLATÁ UDICE 2019

  Termín: 19. 5. 2019

  Místo: Návsí - přehrada na Černém potoce

  Krásné slunečné nedělní dopoledne 19. 5. patřilo malým rybářům a rybářkám, kteří se zúčastnili akce Zlatá udice 2019. Akce se zúčastnilo 50 dívek a chlapců z jablunkovska a třinecka.

 • DSC_0003[11].jpg

  DEN ZEMĚ

  Termín: 17. 5. 2019

  Místo: Městský les Jablunkov

  Opět jedna z krásných akcí v přírodě. V pátek 17. 5. Den Země v Městském lese ve spolupráci s Odborem životního prostředí Jablunkov. Akce se zúčastnilo několik stovek dětí z Jablunkova a okolních obcí.

 • DSC_0017[12].jpg

  TURNAJ VE STOLNÍM TENISE

  Termín: 10. 5. 2019

  Místo: PZŠ Jablunkov

  Dne 10. 5. 2019 se konal turnaj ve stolním tenise. Celkem přihlášených děti bylo 29, které se rozdělily do 3. kategorií. Děti se snažily a odváděly opravdu dobré výkony a devět z těchto dětí si také odnesly hezké věcné odměny, diplomy, poháry a medaile. Děti, od září budete mít možnost se na kroužek stolního tenisu přihlásit, a třeba zrovna s Tebou se v příštím roce na turnaji setkáme u gratulace za první místo ;-)

 • 1[72].jpg

  SOUSTŘEDĚNÍ ARTWORKU

  Termín: 10. 5. - 11. 5. 2019

  Místo: DDM Jablunkov

  V pátek 10. 5. 2019 navečer jsme se sešly s děvčaty v DDM, abychom si užily společné chvilky na soustředění z tvořivého kroužku Artwork. Bylo to první soustředění za dobu, co Artwork v DDM existuje :) a určitě nebudu lhát, když za všechny zúčastněné napíšu, že bylo podařené. Děvčata jsou v kroužku suprové a tak soustředění probíhalo v klidu a v pohodě. V pátek večer si děvčata na večeři upekly mini langoše v troubě a na snídani pak skořicový kringel. Po celém DDM to vóóónělo, až se sliny sbíhaly. Po dlouhém pečení jsme si zasloužily pohádku na dobrou noc.:) Ráno jsme byly opět svěží a hned od 7 hod. jsme začaly vyrábět a tvořit dárky maminkám. Vše se dětem krásně podařilo a s sebou domů si odnášely plné ruce výrobků. Těším se, že si akci zase někdy zopakujeme a užijeme si spoustu legrace jako nyní. :)

 • 0[4].jpg

  TVOŘIVÉ DÍLNIČKY PRO DĚTI

  Termín: 10. 5. 2019

  Místo: DDM Jablunkov

  V pátek 10. 5. 2019 odpoledne se sešla v DDM spousta šikovných dětí, které si přišly vytvořit strom plný srdíček. Proč srdíček? No přece maminkám, na Den matek. :) Všem se opravdu povedl. :) Každý má svou špetku originality, což můžete posoudit z fotografií. Doufáme, že maminkám obrázek udělal radost. Těšíme se na děti při dalších tvořivých dílničkách, které budou už v novém školním roce. :)

 • 57226435_861058400919525_2185645656490639360_o.jpg

  Akademie DOMEČKU

  Termín: 3. 5. 2019

  Místo: Radnice Jablunkov

  V pátek 3. 5. 2019 proběhla akce s názvem " Akademie DOMEČKU". Akce plná prezentace celoroční práce dětí z kroužků DDM. Kytary začátečníci, flétna začátečníci, kytary pokročilí, gymnastika a řecko-římský zápas se představili na pódiu. Keramika, Artwork, Malování Picasso, Prima vařečka, rybáři, včelaři a Royal rangers předvedli své výtvory a pomůcky v renovovaných prostorách radnice. Další kroužky jsme prezentovali formou videoprojekce. Rodiče naplnili celý sál a mohli být právem hrdí na práci svých dětí. Atmosféra byla úžasná. Do příštího roku vychytáme nějaké ty "mouchy" a budeme se těšit na druhý ročník této akce! Děkujeme radnici za možnost využití nádherného sálu.

 • DSC_0129.jpg

  NOČNÍ SHOW S ANIMÁKY

  Termín. 26. 4. - 27. 4. 2019

  Místo: DDM Jablunkov

  Vkládáme pár,....více fotek z noční show v DDM. ÁÁÁle byla to jízda. :) Zdá se nám, že akce je trošku krátká, ale na začátku jsme se nezalekli a program, který byl nabitý jsme stihli odehrát celý. Začali jsme výrobou figurek z marcipánu, který jsme si pěkně nabarvili. Pak jsme uháněli do Městského lesa na večeři, na opékané klobásky, mňam, mňam. A představte si, po návratu do DDM jsme stihli ještě i noční hru. K usínání jsme si pak pustili některé ze vzdělávacích dílů Simpsonů. :) Po snídani v sobotu na děti čekala šifra, kterou se prokousaly k upečení krásných barevných donutů. Tak doufáme, že jsou děti stejně spokojené jako my, vedoucí a že se těší na další díl animáků, který nás čeká na podzim. :)

 • DSC_0080[17].jpg

  VELIKONOČNÍ INSPIRACE

  Temín: 13. 4. 2019

  Místo: Radnice města Jablunkov

  Tak se rok s rokem sešel a my opět vkládáme fotečky z proběhlé Velikonoční inspirace. Nechce se tomu ani věřit, že máme další ročník za sebou a k tomu ještě tak úspěšný. :) Všichni, kdo si udělali čas a zavítali na radnici, byli příjemně překvapeni velkým prostorem, novou dekorací v sále a také novými stoly, které letos radnice pořídila. Řemeslníkům, kteří u nás vystavovali, ale také vytvořili tvořivé místečka nejen pro děti, ale i pro rodiče si prostor velmi pochvalovali. Nikdo nemusel postávat a čekat na tvoření než se mu uvolní židle, ale zvesela se mohl posadit kdekoli, kam se podíval a tvořit, vyrábět.....:) Návštěvnost se nám rok od roku zvyšuje a troufáme si říct, že tato inspirace ji měla největší. Děkujeme všem, kteří nám umožňují tuto akci 2 x do roka zorganizovat, řemeslníkům, kteří si udělají na děti čas a návštěvníkům, kteří se přijdou podívat, zastavit se na chvíli u kávy, anebo si něco vyrobit. Pro Vás všechny to rádi děláme a těšíme se, že se opět setkáme na Vánočních dílnách. :)

 • DSC_0001[11].jpg

  GIRLS NIGHT 12

  Termín: 5. 4. - 6. 4. 2019

  Místo: DDM Jablunkov

  Ve dnech z pátku 5. 4. na sobotu 6. 4. v DDM probíhala akce Girls night neboli holčičí noc. S holkami jsme se výborně bavily. Téma Girls nightu bylo " Přátelství", o kterém jsme si měli tu možnost s dětmi nejen popovídat, ale i formou hry demonstrovat. V dnešní době je navazování vztahů a utváření přátelství velmi těžké, doufáme, že akce tohoto typu v tomhle směru jen prospějí. S holkami jsme si také vytvářeli deníčky a pohráli jsme si na alchymisty při výrobě slizu (pozn. pokud vám sliz na druhý den ztuhl, není třeba vyhazovat, můžete ho dát do teplé vody na nějakou chvíli a pak zase rozpracovat). Příští Girls night opět v novém školním roce, budu se na vás, holky, zase moc těšit ;-)

 • 000003304842.Jpeg

  VÍKENDOVÝ POBYT "V HLAVĚ"

  Termín: 22. 3. - 24. 3. 2019

  Místo: TS v Jasení

  Ve dnech 22. - 24. 3. 2019 probíhala v TS Jasení víkendovka na téma " V hlavě". Děti si prošly různými soutěžemi než získaly dostatečné body, které se na konci víkendovky proměnily v odměny. Kromě soutěžení jsme měli skvělou přátelskou atmosféru. Děti se učily nejen soutěžit, ale i spolupráci v týmu ;-). Skvělé počasí, hodné děti (až na některé dřepaře občas :-D ), šikovní vedoucí, super hry, co víc si přát ... :-)

 • DSC_0108[9].jpg

  VÍKENDOVÝ POBYT "KARNEVALOVÁ SHOW"

  Termín: 31. 1 - 2. 2. 2019

  Místo: TS v Jasení

  Přinášíme vám výběr z fotek víkendového pobytu "Karnevalová show", který proběhl v Jasení během pololetních prázdnin.:) S dětmi jsme strávili suprové chvilky plné smíchu a pohody. Bobovali jsme, stavěli prapodivné skulptury ze sněhu :), popíjeli skvělé drinky a odpolední kafíčko se Zdenkou, vyzkoušeli jsme helium z balonků, patlali slizy, tancovali tanečky při barevné světle a během volných chvil jsme jedli, odpočívali a fotili se. Prostě parádní skoro                                                                   víkend. Víkendovka, kterou si užili nejen děti, ale i vedoucí na 100% :).

 • 50234373_802971116728254_1497285402510229504_o_802971113394921.jpg

  GIRLS NIGHT 11

  Termín: 25. 1. - 26. 1. 2019

  Místo: DDM Jablunkov

  Ve dnech 25. - 26.1.2019 probíhala v DDM Jablunkov holčičí noc známá jako Girls night. Program byl plný her, zábavy, tance a hlavně proběhla soutěž o novou Miss DDM 2019. A tou se stala Klárka S. :-) Všechny účastnice byly krásné, chytré i talentované, přesto jsme museli vybrat jen jednu z nich. Dále jsme vyhodnotili Miss sympatie, Vícemiss sympatie a druhá Vícemiss sympatie. Vyhodnocovaly se také Miss tance, Miss kreslení, Miss recitace a Mini Miss pro nejmladší účastnici. Holky si odnesly spoustu hezkých zážitků a také náušničky a stojánek na ně vlastní výroby. Už teď se tešíme na další Girls night, která se bude konat v dubnu, kde nebude chybět ani výroba slizu :-)

 • DSC_0001[10].jpg

  TVOŘIVÉ DÍLNIČKY PRO DĚTI "MYDÉLKA S LUFOU"

  Termín: 18. 1. 2019

  Místo: DDM Jablunkov

  V pátek 18. 1. 2019 jsme se v DDM nahoře v kuchyňce sešly s mnoha děvčátky, které si přišly vyrobit voňavé mydélko s lufou. Z fotek sami vidíte, že akce se vydařila a mydélka se podařila.:). Děvčátka byla šikovná a určitě mi všechny prominou, že si pro mydélka přijdou do DDM až dnes, jelikož hmoty bylo najednou tolik, že nám nechtěla stydnout ani za oknem. Těšíme se na další setkání s vámi a doufám, že si v koupelně při mytí s mydélkem                                                                              vzpomenete, jak jste si ho samy vyráběly. :):)