FOTOALBUM

 • Add link to:
 • facebook.com
 • DSC_0432[11].jpg

  HRAJE SI CELÁ RODINA

  Termín: 14. 7. 2019

  Místo: DDM Jablunkov

  V neděli 14. 7. 2019 proběhla akce Hraje si celá rodina. Byla to doprovodná akce pro děti během Dnů města Jablunkova. Z důvodu velice proměnlivého počasí, jsme akci raději udělali uvnitř budovy. Děti byly zvědavé na atrakce, které jsme si pro ně nachystali, ale i rodiče se chtěli podívat na zrekonstruovaný interiér našeho DDM. Pro děti jsme připravili 10 disciplín, po jejímž absolvování si mohly vybrat nějakou odměnu, čímž chceme poděkovat městu Jablunkov za finanční podporu!

 • DSC_0424[4].jpg

  KOUZELNÝ JARMARK

  Termín: 13. 7. 2019

  Místo: DDM Jablunkov

  V sobotu 13. 7. 2019 probíhala v DDM tvořivá akce "KOUZELNÝ JARMARK". Akce je každým rokem součástí Dnů města Jablunkova a i přesto, že počasí nebylo bez chybičky, si děti akci řádně užily. Pro děti bylo připraveno mnoho tvořivých stanovišť. :) Vyráběly placky s Mimoni, náramky a sponečky do vlasů z knoflíků, malovaly na sklo, skládaly papírové květiny, květinové košíčky, z provázku splétaly panáčky na klíč, provlékaly barevnými provázky papírové a dřevěné výřezy, skládaly z dřevěných dřívek a vlny pavučinu, kterou dozdobily pavoukem, proplétaly barevné proužky jako mozaiku v papírových vzorech a lepily Mimoně s velkými kukadly. Nejdelší řada se však čekala na malování obličejů. :) Troufám si říct, že si v DDM všichni užili nádherné odpoledne. Těšíme se opět příští rok.

 • IMG_20190610_153544.jpg

  I JÁ JSEM ZAHRADNÍK II.

  Termín: 10. 6. 2019

  Místo: park A. Szpyrce Jablunkov

  Dnes byl nádherný horký skoro letní den a na děti čekal další bohatý program na akci z cyklu Jděte ven!, tentokrát na téma " I já jsem zahradník II", kdy se děti naučily orientovat se v různých encyklopediích a učily se poznávat luční květiny a trávy. Děti poznaly pestrou škálu květina trav nacházejících se v okolí Jablunkova, což využily při výrobě miniherbáře. Pak si děti vytvořily z tetrapakových krabic okrasné květináčky, kde si vysely řeřichu nebo polníček. Závěr dne patřil osazování truhlíku krásnými fuksiemi, který si děti odnesly domů. Konec naší akce patřil novému přírodovědnému dřevěnému pexesu.

 • DSC_0420[7].jpg

  JABLUNKOVSKÝ SUPERHLÁSEK

  Termín: 14. 6. 2019

  Místo: Radnice města Jablunkov

  V pátek 14. 6. 2019 proběhl v sále jablunkovské radnice 10. ročník pěvecké přehlídky zpěváčků z MŠ. Sešly se děti z pěti mateřských školek a jejich zpěváčci se divákům postarali o příjemnou atmosféru plnou hudebních tónů. Těšíme se opět v příštím roce na zpěváčky ze všech MŠ z Jablunkova i okolí, aby nám zazpívali, co se s pomocí paní učitelek naučili. :)

 • DSC_0392[3].jpg

  JDĚTE VEN! I JÁ JSEM ZAHRADNÍK

  Termín: 29. 5. 2019

  Místo: DDM Jablunkov

  Děti se společně sešly na další akci z cyklu Jděte ven! v nových prostorách DDM Jablunkov z důvodu trvalého deště. Nám to ale vůbec nevadilo, jelikož na nás čekal bohatý program, kdy se děti naučily orientovat se v různých encyklopediích a učily se poznávat luční květiny a trávy. Děti poznaly pestrou škálu květina trav nacházejících se v okolí Jablunkova, což využily při výrobě miniherbáře. Pak si děti vytvořily z tetrapakových krabic okrasné květináčky, kde si vysely řeřichu nebo polníček. Závěr dne patřil osazování truhlíku krásnými fuksiemi, který si děti odnesly domů.

 • IMG_20190617_125108.jpg

  MOTÝLÍ A VČELÍ MAGIE

  Termín: 17. 6. 2019

  Místo: školní zahrada ZŠ Jablunkov

  Byl den jako malovaný, den jako stvořený pro pobyt venku! A proč toho nevyužít a nenaučit děti něco o včelkách a motýlech, tolik užitečných pro náš život. Využili jsme prostory školní zahrady při ZŠ Jablunkov, kde nás svým "včelím" vyprávěním zaujal p. Milan Motyka , o motýlech jsme se dověděli něco od p. Radka Przybyly a jako třešničku na dortu měly děti možnost podívat se na malé srnečky.

 • DSC_3610.jpg

  XXI. ROČNÍK MDFF JACKOVÉ DĚTEM

  Termín: 31. 5. 2019

  Místo: Městský les v Jablunkově

  V pátek 31. 5. 2019 proběhl v Městském lese v Jablunkově XXI. ročník Mezinárodního dětského folklorního festivalu "Jackové dětem". Vydařilo se nám skutečně krásné počasí, které do Městského lesa přilákalo hodně diváků. Ti mohli shlédnout nejen vystoupení folklorních souborů, ale nově i hudební vstupy dětí ze ZUŠ Jablunkov a odpoledne pak ještě Akademii tanečních kroužků DDM, během níž děti obecenstvu ukázaly, jaké taneční kreace se naučily v kroužcích. Vkládáme fotky všech účinkujících, tak si udělejte pohodlí a načerpejte z nich tu správnou atmosféru. Foto Lucie Brychcyová. :)

 • DSC_3218.jpg

  XXI. ROČNÍK MDFF JACKOVÉ DĚTEM

  Taneční kroužky DDM Jablunkov. 

 • DSC_0280[11].jpg

  DĚTSKÝ TENISOVÝ TURNAJ

  Termín: 25. 5. 2019

  Místo: Vendryně tenisové kurty Vitality

  V sobotu 25. 5. 2019 jsme pořádali Dětský tenisový turnaj. Dětské úsměvy i díky skvělému počasí se rozzářily po kurtech Vitality Vendryně. Děti soutěžily ve dvou věkových kategoriích mladší 2012 - 2010 a starší 2009 - 2007. Odměny se ovšem rozdaly mezi dívky a chlapce zvlášť. Rodinnější atmosféru podtrhla i exhibice přátelského "utkání" mezi rodiči. Děkujeme za účast a budeme se těšit příště!

 • DSC_0075[10].jpg

  ZLATÁ UDICE 2019

  Termín: 19. 5. 2019

  Místo: Návsí - přehrada na Černém potoce

  Krásné slunečné nedělní dopoledne 19. 5. patřilo malým rybářům a rybářkám, kteří se zúčastnili akce Zlatá udice 2019. Akce se zúčastnilo 50 dívek a chlapců z jablunkovska a třinecka.

 • DSC_0003[11].jpg

  DEN ZEMĚ

  Termín: 17. 5. 2019

  Místo: Městský les Jablunkov

  Opět jedna z krásných akcí v přírodě. V pátek 17. 5. Den Země v Městském lese ve spolupráci s Odborem životního prostředí Jablunkov. Akce se zúčastnilo několik stovek dětí z Jablunkova a okolních obcí.

 • DSC_0017[12].jpg

  TURNAJ VE STOLNÍM TENISE

  Termín: 10. 5. 2019

  Místo: PZŠ Jablunkov

  Dne 10. 5. 2019 se konal turnaj ve stolním tenise. Celkem přihlášených děti bylo 29, které se rozdělily do 3. kategorií. Děti se snažily a odváděly opravdu dobré výkony a devět z těchto dětí si také odnesly hezké věcné odměny, diplomy, poháry a medaile. Děti, od září budete mít možnost se na kroužek stolního tenisu přihlásit, a třeba zrovna s Tebou se v příštím roce na turnaji setkáme u gratulace za první místo ;-)

 • 1[72].jpg

  SOUSTŘEDĚNÍ ARTWORKU

  Termín: 10. 5. - 11. 5. 2019

  Místo: DDM Jablunkov

  V pátek 10. 5. 2019 navečer jsme se sešly s děvčaty v DDM, abychom si užily společné chvilky na soustředění z tvořivého kroužku Artwork. Bylo to první soustředění za dobu, co Artwork v DDM existuje :) a určitě nebudu lhát, když za všechny zúčastněné napíšu, že bylo podařené. Děvčata jsou v kroužku suprové a tak soustředění probíhalo v klidu a v pohodě. V pátek večer si děvčata na večeři upekly mini langoše v troubě a na snídani pak skořicový kringel. Po celém DDM to vóóónělo, až se sliny sbíhaly. Po dlouhém pečení jsme si zasloužily pohádku na dobrou noc.:) Ráno jsme byly opět svěží a hned od 7 hod. jsme začaly vyrábět a tvořit dárky maminkám. Vše se dětem krásně podařilo a s sebou domů si odnášely plné ruce výrobků. Těším se, že si akci zase někdy zopakujeme a užijeme si spoustu legrace jako nyní. :)

 • 0[4].jpg

  TVOŘIVÉ DÍLNIČKY PRO DĚTI

  Termín: 10. 5. 2019

  Místo: DDM Jablunkov

  V pátek 10. 5. 2019 odpoledne se sešla v DDM spousta šikovných dětí, které si přišly vytvořit strom plný srdíček. Proč srdíček? No přece maminkám, na Den matek. :) Všem se opravdu povedl. :) Každý má svou špetku originality, což můžete posoudit z fotografií. Doufáme, že maminkám obrázek udělal radost. Těšíme se na děti při dalších tvořivých dílničkách, které budou už v novém školním roce. :)

 • 57226435_861058400919525_2185645656490639360_o.jpg

  Akademie DOMEČKU

  Termín: 3. 5. 2019

  Místo: Radnice Jablunkov

  V pátek 3. 5. 2019 proběhla akce s názvem " Akademie DOMEČKU". Akce plná prezentace celoroční práce dětí z kroužků DDM. Kytary začátečníci, flétna začátečníci, kytary pokročilí, gymnastika a řecko-římský zápas se představili na pódiu. Keramika, Artwork, Malování Picasso, Prima vařečka, rybáři, včelaři a Royal rangers předvedli své výtvory a pomůcky v renovovaných prostorách radnice. Další kroužky jsme prezentovali formou videoprojekce. Rodiče naplnili celý sál a mohli být právem hrdí na práci svých dětí. Atmosféra byla úžasná. Do příštího roku vychytáme nějaké ty "mouchy" a budeme se těšit na druhý ročník této akce! Děkujeme radnici za možnost využití nádherného sálu.

 • DSC_0129.jpg

  NOČNÍ SHOW S ANIMÁKY

  Termín. 26. 4. - 27. 4. 2019

  Místo: DDM Jablunkov

  Vkládáme pár,....více fotek z noční show v DDM. ÁÁÁle byla to jízda. :) Zdá se nám, že akce je trošku krátká, ale na začátku jsme se nezalekli a program, který byl nabitý jsme stihli odehrát celý. Začali jsme výrobou figurek z marcipánu, který jsme si pěkně nabarvili. Pak jsme uháněli do Městského lesa na večeři, na opékané klobásky, mňam, mňam. A představte si, po návratu do DDM jsme stihli ještě i noční hru. K usínání jsme si pak pustili některé ze vzdělávacích dílů Simpsonů. :) Po snídani v sobotu na děti čekala šifra, kterou se prokousaly k upečení krásných barevných donutů. Tak doufáme, že jsou děti stejně spokojené jako my, vedoucí a že se těší na další díl animáků, který nás čeká na podzim. :)

 • DSC_0080[17].jpg

  VELIKONOČNÍ INSPIRACE

  Temín: 13. 4. 2019

  Místo: Radnice města Jablunkov

  Tak se rok s rokem sešel a my opět vkládáme fotečky z proběhlé Velikonoční inspirace. Nechce se tomu ani věřit, že máme další ročník za sebou a k tomu ještě tak úspěšný. :) Všichni, kdo si udělali čas a zavítali na radnici, byli příjemně překvapeni velkým prostorem, novou dekorací v sále a také novými stoly, které letos radnice pořídila. Řemeslníkům, kteří u nás vystavovali, ale také vytvořili tvořivé místečka nejen pro děti, ale i pro rodiče si prostor velmi pochvalovali. Nikdo nemusel postávat a čekat na tvoření než se mu uvolní židle, ale zvesela se mohl posadit kdekoli, kam se podíval a tvořit, vyrábět.....:) Návštěvnost se nám rok od roku zvyšuje a troufáme si říct, že tato inspirace ji měla největší. Děkujeme všem, kteří nám umožňují tuto akci 2 x do roka zorganizovat, řemeslníkům, kteří si udělají na děti čas a návštěvníkům, kteří se přijdou podívat, zastavit se na chvíli u kávy, anebo si něco vyrobit. Pro Vás všechny to rádi děláme a těšíme se, že se opět setkáme na Vánočních dílnách. :)

 • DSC_0001[11].jpg

  GIRLS NIGHT 12

  Termín: 5. 4. - 6. 4. 2019

  Místo: DDM Jablunkov

  Ve dnech z pátku 5. 4. na sobotu 6. 4. v DDM probíhala akce Girls night neboli holčičí noc. S holkami jsme se výborně bavily. Téma Girls nightu bylo " Přátelství", o kterém jsme si měli tu možnost s dětmi nejen popovídat, ale i formou hry demonstrovat. V dnešní době je navazování vztahů a utváření přátelství velmi těžké, doufáme, že akce tohoto typu v tomhle směru jen prospějí. S holkami jsme si také vytvářeli deníčky a pohráli jsme si na alchymisty při výrobě slizu (pozn. pokud vám sliz na druhý den ztuhl, není třeba vyhazovat, můžete ho dát do teplé vody na nějakou chvíli a pak zase rozpracovat). Příští Girls night opět v novém školním roce, budu se na vás, holky, zase moc těšit ;-)

 • 000003304842.Jpeg

  VÍKENDOVÝ POBYT "V HLAVĚ"

  Termín: 22. 3. - 24. 3. 2019

  Místo: TS v Jasení

  Ve dnech 22. - 24. 3. 2019 probíhala v TS Jasení víkendovka na téma " V hlavě". Děti si prošly různými soutěžemi než získaly dostatečné body, které se na konci víkendovky proměnily v odměny. Kromě soutěžení jsme měli skvělou přátelskou atmosféru. Děti se učily nejen soutěžit, ale i spolupráci v týmu ;-). Skvělé počasí, hodné děti (až na některé dřepaře občas :-D ), šikovní vedoucí, super hry, co víc si přát ... :-)

 • DSC_0108[9].jpg

  VÍKENDOVÝ POBYT "KARNEVALOVÁ SHOW"

  Termín: 31. 1 - 2. 2. 2019

  Místo: TS v Jasení

  Přinášíme vám výběr z fotek víkendového pobytu "Karnevalová show", který proběhl v Jasení během pololetních prázdnin.:) S dětmi jsme strávili suprové chvilky plné smíchu a pohody. Bobovali jsme, stavěli prapodivné skulptury ze sněhu :), popíjeli skvělé drinky a odpolední kafíčko se Zdenkou, vyzkoušeli jsme helium z balonků, patlali slizy, tancovali tanečky při barevné světle a během volných chvil jsme jedli, odpočívali a fotili se. Prostě parádní skoro                                                                   víkend. Víkendovka, kterou si užili nejen děti, ale i vedoucí na 100% :).

 • 50234373_802971116728254_1497285402510229504_o_802971113394921.jpg

  GIRLS NIGHT 11

  Termín: 25. 1. - 26. 1. 2019

  Místo: DDM Jablunkov

  Ve dnech 25. - 26.1.2019 probíhala v DDM Jablunkov holčičí noc známá jako Girls night. Program byl plný her, zábavy, tance a hlavně proběhla soutěž o novou Miss DDM 2019. A tou se stala Klárka S. :-) Všechny účastnice byly krásné, chytré i talentované, přesto jsme museli vybrat jen jednu z nich. Dále jsme vyhodnotili Miss sympatie, Vícemiss sympatie a druhá Vícemiss sympatie. Vyhodnocovaly se také Miss tance, Miss kreslení, Miss recitace a Mini Miss pro nejmladší účastnici. Holky si odnesly spoustu hezkých zážitků a také náušničky a stojánek na ně vlastní výroby. Už teď se tešíme na další Girls night, která se bude konat v dubnu, kde nebude chybět ani výroba slizu :-)

 • DSC_0001[10].jpg

  TVOŘIVÉ DÍLNIČKY PRO DĚTI "MYDÉLKA S LUFOU"

  Termín: 18. 1. 2019

  Místo: DDM Jablunkov

  V pátek 18. 1. 2019 jsme se v DDM nahoře v kuchyňce sešly s mnoha děvčátky, které si přišly vyrobit voňavé mydélko s lufou. Z fotek sami vidíte, že akce se vydařila a mydélka se podařila.:). Děvčátka byla šikovná a určitě mi všechny prominou, že si pro mydélka přijdou do DDM až dnes, jelikož hmoty bylo najednou tolik, že nám nechtěla stydnout ani za oknem. Těšíme se na další setkání s vámi a doufám, že si v koupelně při mytí s mydélkem                                                                              vzpomenete, jak jste si ho samy vyráběly. :):)

 • DSC_0467[1].jpg

  JDĚTE VEN! HLADOVÉ ZIMNÍ MENU

  Termíín: 16. 1. 2019

  Místo: DDM Jablunkov, park

  Dnes nás čekal opět nabitý program. Nejdříve jsme vyrobili hladovým ptáčkům krmítka, které jsme rozvěsili v místním parčíku, vyrobili jsme si - každý - svůj Deník do divočiny a naučili jsme se malovat na sníh vodovkama bez štětce. Nakonec dnešní akce jsme využili horu sněhu !!!! K čemu snad ani nemusím popisovat.

 • DSC_0467.JPG

  PEČEME DORTY A ZÁKUSKY 1. DÍL

  Termín: 11. 1. 2019

  Místo: DDM Jablunkov

  Dnešní super akce s dětmi, které se doma v kuchyni určitě neztratí. :) Holky jsou prostě šikovné. Zákusek se podařil a výtečně chutnal. A nejen to. Skvěle i vypadá. Těšíme se na příště, kdy budeme péct dortu ve tvaru srdce s marcipánem na Valentýna. :)

 • 1[70].jpg

  VÍKENDOVÝ POBYT "PO STOPÁCH VÁNOČNÍHO PŘÍBĚHU"

  Termín: 14. 12. - 16. 12. 2018

  Místo: TS v Jasení

  Ve dnech od 14. 12. do 16. 12. 2018 probíhal v turistickém středisku v Jasení Víkendový pobyt s dětmi. Počasí nám letos přálo a tak jsme kromě bohatého vánočního programu uvnitř budovy, mohli strávit čas i venku na bobech, lopatách, sáních apod. Měli jsme se úžasně, poblbli jsme, zasmáli se, něco se i dozvěděli, upekli si svíčku, vytvořili ozdoby na stromeček a spoustu další zábavy. Níže můžete kouknout na fotečky. Kdo ještě nebyl v Jasení, určitě                                                                    neváhejte a přihlaste se. Další víkendvoky se už chystají na celý nový rok 2019 ;-) Sledujte nás na facebooku.

 • DSC_0057[10].jpg

  TVOŘIVÉ DÍLNIČKY PRO DĚTI "NÁRAMEK+JMENOVKY"

  Termín: 14. 12. 2018

  Místo: DDM Jablunkov

   V pátek 14. 12. 2018 proběhly s dětmi poslední dílničky v tomto kalendářním roce.:) Děti si vyráběly náramky ze skleněných kuliček a jmenovky nebo vánoční ozdoby z moduritu. Vyrábění šlo dětem od ruky a všechny výtvory jsou moc pěkné. Posuďte sami v galerii. :) Těšíme se na vás děti zase při lednovém tvoření.

 • DSC_0067[9].jpg

  JDĚTE VEN! HVĚZDNÁ PŘÁNÍ ZIMNÍHO SLUNOVRATU

  Termín: 12. 12. 2018

  Místo: DDM Jablunkov

  Další přírodovědná akce se nesla v duchu zimního slunovratu, děti se dozvěděly, co je to slunovrat, jaké tradice se dodržovaly a dodržují. Děti poslaly po hvězdě svá přání, koukali jsme se na hvězdné nebe a povídali si o hvězdách, planetách a souhvězdích, souhvězdí jsme si vytvořili sami. Naučili jsme se opět jedno kouzlo - vytvořit hvězdičku ze zápalek . Vyzkoušeli si vyrobit cukrové hvězdy. Odpoledne jsme ukončili poslechem zvuků planet.

 • 47574215_772874316404601_1717366175366643712_o_772874309737935.jpg

  MEZINÁRODNÍ UTKÁNÍ VE FLORBALE A PŘEHAZOVANÉ

  Termín: 8. 12. 2018

  Místo: Tělocvična ZŠ Jablunkov, Lesní

  Přidáváme pár hezkých fotek z krásného sportovního dne 8. 12. 2018, který jsme strávili s dětmi ze Slovenska a to z Centra volného času Čadca. Atmosféra byla výborná, koláč byl výborný, jen jsme v Česku tak trošku byli zklamání z výsledků zápasů, protože všechny 1. místa vyhráli právě naši hosté a soupeři, ale zklamání netrvalo dlouho a už teď máme velkou motivaci jim to v příštím ročníku pořádně nandat.

 • DSC_0060[9].jpg

  CELOMĚSTSKÝ MIKULÁŠ

  Termín: 1. 12. 2018

  Místo: Radnice města Jablunkova

  V sobotu 1. 12. 2018 nám v rámci Celoměstského Mikuláše Divadlo Věž z Brna zahrálo představení "Včelí medvídci zpívají". Na radnici se sešlo nespočet dětí, rodičů a prarodičů, kteří byli zvědaví nejen na divadlo, ale také na překvapení, které je poté čekalo v parku za radnicí.:) No a jaké, že to bylo překvapení? Přece Mikuláš, čert a anděl. Přijeli navštívit hodné děti z Jablunkova, aby jim rozdali malé dárky. Některé děti se bály, ale pošeptali jsme jim, že čert je v Jablunkově opravdu hodný a na fotkách můžete vidět, jak taková formulka na děti zabrala. Fotily se s čertem a místy se i usmívaly. Když byly rozdány všechny dárečky, děti s rodiči pomalu odcházeli na tradiční rozsvěcení "Vánočního stromu" na náměstí. Děkujeme všem za účast.

 • DSC_0080[14].jpg

  JABLUNKOVSKÝ SUPERHLAS

  Termín: 29. 11. 2018

  Místo. Radnice města Jablunkov

  Ve čtvrtek 29. 11. 2018 proběhla v sále jablunkovské radnice pěvecká soutěž "Jablunkovský Superhlas". Děkujeme rodičům a paní učitelkám za jejich čas a trpělivost při přípravě dětí na tuto soutěž. Užili jsme si ji ve všech směrech. Zpěváčci nám předvedli krásné výkony a my se společně s porotou - p. Romanou Swaczynovou, Ing. Taťánou Groušlovou a Mgr. Darinou Szymeczkovou těšíme na další, a to jubilejní 10. ročník. Video z celé soutěže brzy zveřejníme.:):)