FOTOALBUM

 • Add link to:
 • facebook.com
 • DSC_0244[3].jpg

  ZIMNÍ ŠACHOVÝ TURNAJ

  Termín: 27. 11. 2018

  Místo: Radnice města Jablunkova

  Tradičního zimního turnaje se zúčastnilo 61 dívek a chlapců z jablunkovských a okolních škol.

 • DSC_0001[9].jpg

  VÁNOČNÍ DÍLNY

  Termín: 24. 11. 2018

  Místo: Radnice města Jablunkov

  Příští týden tady máme 1. adventní neděli a my jsme malinko předběhli čas a udělali si ji už v sobotu 24. 11. 2018. Je přece se třeba připravit a pořídit si nějakou vánoční dekoraci. :) V jablunkovské radnici se sešla spousta řemeslníků, kteří návštěvníkům ukázali své dovednosti a umění. Děti si mohly vyrobit, na co si jen vzpomněly. A netvořily jenom děti, ale i dospělí. Atmosféru jsme měli opravdu vánoční, a to nejen tvořením, ale i hudbou a vůní. :) Vůní se linulo radnicí několik. Voněly tady větvičky, ze kterých se vyráběly svícny, čerstvě pečené vanilkové a skořicové trubičky, svíčky ze včelího vosku, perníčky s sněhovou polevou, čerstvá káva a domácí zákusky. Návštěvníci odcházeli spokojeni, v pohodě a s úsměvem na tváři. I z této akce budeme očekávat reportáž na Gorol webu a určitě najdeme i nějakou fotečku v Hutníku, za který přišla fotit paní Petra Martynková. Děkuji všem, kteří se s námi podíleli na organizaci Vánočních dílen, které se tak povedly.:) Co víc si přát. :) Přejeme pohodové a příjemné předvánoční chvilky.

 • DSC_0085[7].jpg

  FLORBALOVÝ TURNAJ

  Termín: 24. 11. 2018

  Místo: Tělocvična ZŠ Jablunkov, Lesní

  Dne 24. 11. 2018 se konal Florbalový turnaj. Děti byly šikulky, atmosféru sportovního nadšení posílili i diváci - rodiče, kterým děkuji za účast a skvělou atmosféru. Děti bojovaly ve dvou kategoriích: mladší od 1. do 5. třídy a starší od 6. do 9. třídy. Florbalové týmy neregistrovaných hráčů přijeli z Bystřice, Třince a dokonce i ze Suchdolu nad Odrou a samozřejmě se účastnily i naše děti z Jablunkova. Děti z kroužku DDM Jablunkov letos teprve začaly, nový nábor dětí se stihlo sejít na tréninku teprve 8 krát a pak odvážně nastoupily na turnaj, proto chválíme za velmi těsný souboj o třetí místo! Pokud budete pokračovat i nadále v trénincích, tak věříme, že si v příštím roce vybojujete nějaké to vítězné místečko. Letos si nejvíce odměn odnesla Bystřice. Gratulujeme!

 • DSC_0000[3].jpg

  JABLUNKOV V POHYBU

  Termín: 23. 11. 2018

  Místo: Radnice města Jablunkov

  V pátek 23. 11. 2018 se v novém sále jablunkovské radnice konal 17. ročník tanečního maratónu "Jablunkov v pohybu". Maratón se nesl v duchu Rainbow dance show. Děti se oblékly do duhových barev a přišly ukázat své taneční dovednosti. Radnice se otřásala hudbou všeho druhu. :) Gabka Pyszková dětem ukázala, jak se tancuje dance aerobik, Gabka Lipus se s dětmi protáhla při Port de Bras, Klárka Sikorová a Robin Krček ukázali táborové tanečky, které se děti rychle naučili, Kamila Walková dala tanečníkům do těla s moderními tanci a kolegyně Dorka jim předvedla prvky street a freestyle dance. No prostě paráda!!! Děkuji všem tanečníkům, lektorům, Petře Žukowské za krásnou výzdobu, zvukaři za příjemný zvuk a v neposlední řadě městu Jablunkov za finanční podporu, díky které měly děti, tak úžasné odměny. Těším se na reportáž od pana Baselidese, která se objeví na Gorol webu a odkaz na ni zveřejním na našem FB profilu a také na zpracované video od Matěje Cichého. Máme za sebou opět podařený ročník a už teď se těším na další. A v jakém duchu, že se ponese? To vám neprozradím. Nechte se překvapit. :):)

 • DSC_0050[8].jpg

  TVOŘIVÉ DÍLNIČKY PRO DĚTI "MALOVANÉ HODINY"

  Termín: 9. 11. 2018

  Místo: DDM Jablunkov

  Děkuji moc účastníkům a paní lektorce Martině Kostelňákové za skvělé páteční odpoledne na tvořivých dílničkách pro děti. :) Na začátku tvoření si nikdo z rodičů a myslím, že ani z dětí nemyslel, že si odnesou tak krásné hodiny. Na fotkách, ale vidíme, jak se dětem práce dařila od ruky a jejich výtvory teď už určitě zdobí stěny pokojíčků. Těšíme se 14. prosince na další díl tvořivých dílniček, tentokráte s vánoční tématikou a VÁNOČNÍ POHODOU. :):)

 • DSC_0106[5].jpg

  VÍKENDOVÝ POBYT "SVĚT VYNÁLEZŮ"

  Termín: 9. 11. - 11. 11. 2018

  Místo: TS v Jasení

  Pro děti byl připraven pestrý program, tentokrát na téma technika a vynálezy. Děti si tyto tři úžasné dny náležitě užily , ať už na středisku v Jasení při pokusech a vynálezech nebo v ostravském Světě techniky. Byly to krásné tři dny s úžasnými dětmi. Už teď se těším na naši další společnou víkendovku.

 • DSC_0000[1].jpg

  HALLOWEENSKÁ PÁRTY

  Termín: 2. 11. - 3. 11. 2018

  Místo: DDM Jablunkov

  A je za námi další Halloweenská show. :):) Komu bylo smutno, že končí? Dnes v DDM vypadalo, že všem, dětem i vedoucím. No řekněte, užili jsme si to naplno. Měli jsme parádní prohlídku úžasných kostýmů, krásně jsme si ozdobili dýničky zajímavou technikou s tabulovou barvou a tekutými křídovými fixy, upekli jsme si výtečné dýňové cookies, zažili večerní hru, no a stihli jsme se zajít podívat i na v těchto dnech kouzelný hřbitov plný svíček, abychom si vysvětlili jaký je rozdíl mezi Halloweenem a svátkem Památka zesnulých. Děti byly úžasné a my se těšíme na další společnou akci. :)

 • DSC_0107[6].jpg

  NERF ARÉNA

  Termín: 30. 10. 2018

  Místo: Aréna Ostrava

  Děti si tuto akci o podzimních prázdninách "jaksepatří" užily. Čekal je pestrý program v Nerf aréně v Ostravě. Pro velký úspěch tuto akci zopakujeme ještě o pololetních prázdninách.

 • DSC_0059[7].jpg

  ATLETICKÉ DOPOLEDNE PRO RODIČE S DĚTMI

  Termín: 27. 10. 2018

  Místo: Tělocvična ZŠ Jablunkov

  V sobotu 27. 10. 2018 jsme s těmi nejmenšími dětičkami od 4 do 7 let vyzkoušeli atletické disciplíny a díky finanční podpoře města Jablunkova si děti mohly odnést krásné odměny, diplomy a medaile ;-) Samozřejmě ty, které měly nejlepší výsledky. V kategoriích 4 - 5 let zvítězily první tři místa zvlášť holky a zvlášť kluci a to samé v kategorii 6 - 7 let a výsledky byly opravdu hezké. Děti se moc snažily a i rodiče skvěle povzbuzovali své děti. Děkujeme za účast a těšíme se znova za rok ;-)

 • DSC_0000[2].jpg

  TVOŘIVÉ DÍLNIČKY PRO DĚTI "VĚNEC"

  Termín: 26. 10. 2018

  Místo: DDM Jablunkov

  V pátek 26. 10. 2018 si děti přišly do DDM vyrobit podzimní dekoraci. Troufám si říct, že maminky byly doma s jejich výtvory určitě spokojené, protože se věnce všem dětem podařily a opravdu jsou krásné.:) Těšíme se na další dílničky, a to 9. 11. 2018, kde si namalujeme hodiny.:):)

 • DSC_0012[7].jpg

  VÍKENDOVÝ POBYT "VIPEČENÁ OLIMPIJÁDA"

  Termín: 19. 10. - 21. 10. 2018

  Místo: TS v Jasení

  Zdravím všechny účastníky perfektní a vydařené víkendovky "VIPEČENÁ OLIMPIJÁDA"!!!! Koukněte na výběr z 750 fotek. :):) Kdo by měl zájem o celé album, ať mi napíše. Při zájmu album nahraji na Rajče. Máme za sebou víkendovka plnou sportu, tvoření, zábavy, smíchu a pohody. Dík, dík, dík za všechny perličky, na které se nezapomíná. :) Uložte si v mysli všechny zajímavosti, které jste se dozvěděli, vzpomeňte si na výjimečné tvoření s barvami na tureckou malbu Ebru, no a hlavně nezapomeňte na víkendovky plné všeho, které pro vás pořádá DDM Jablunkov. Těšíme se na další.:):):)

 • DSC_0013[10].jpg

  JDĚTE VEN! ŠTĚSTÍ V LISTÍ

  Termín: 9. 10. 2018

  Místo: DDM Jablunkov a prostory venku

  Jak jsou ty naše děti šikovné !!!! Samy si udělaly na akci ŠTĚSTÍ V LISTÍ pokusy a a rády se pochlubily se svými výsledky.

 • DSC_0002[6].jpg

  GIRLS NIGHT 10

  Termín: 12. 10. - 13. 10. 2018

  Místo: DDM Jablunkov

  Další akce z řady Girls night je za námi. Akce se konala ve dnech od 12. - 13. 10. 2018. Holky byly skvělé, moc jsme si to užily. Dokonce jsme navštívili park v místním sanatoriu a pak jsme měli bohatý program v DDM, bohužel jsme nestihli vše nafotit, tak přidávám alespoň pár fotek pro představu. Tato Girls night byla v duchu herní akce...come and play... ale už teď se těšíme na další Girls night v lednu 25. - 26. 1. 2019, kdy budeme soutěžit o Miss DDM 2019 ;-) Ta se bude nést v duchu líčení, účesů, oblékání, modelingu 

 • P1070533.JPG

  RYBÁŘSKÉ ZÁVODY

  Termín: 23. 9. 2018

  Místo: Přehrada v Černém - Návsí (vrchní přehrada)

  23.9.20158 proběhla RYBÁŘSKÁ SOUTĚŽ pro děti, rybáře i nerybáře. Byla radost je sledovat při chytání ryb. Někomu se velice dařilo, někomu méně, ale i tak odcházely všechny děti domů s rybou či s malým dárkem. Pokud byste taky rádi rybařili, nezapomeňte se přihlásit v DDM Jablunkov na rybářský kroužek.

 • DSC_0169.jpg

  2. ROČNÍK LADIES NIGHT

  Termín: 21. 9. - 22. 9. 2018

  Místo: TS v Jasení

  Opožděně, ale přece vkládáme pár fotek ze druhého ročníku "LADIES NIGHT", který proběhl od 21. 9 - 22. 9. 2018 v TS v Jasení. ÁÁÁ, že se nám opravdu povedl. :):)Večer jsme začaly ochutnávkou hrčavské kávičky, kterou nás provedla paní Vlasta Malyjurková Orešanská. K výtečné kávě patří samozřejmě mňamka a tu nám upekla Danka Gorylová. Následovala ochutnávka sirupů, koření, pečených čajů, sušeného ovoce....a přednáška, jak vzniká něco tak krásného jako je "Vůně Goralie", která je tak úzce propojena s přírodou a suprovými lidičkami. Tím vším nás provedla naše Monika Lysková a Ivka Di-Guistová. Děkuji velmi všem ženám, které nám páteční večer i sobotní den zpříjemnily svým povídáním, výrobky a cvičením. Akce je určena všem, kteří si chtějí odpočinout, zrelaxovat, poslechnout si nové trendy a povykládat si se svými přáteli. K povídání jsme připravily s naší paní kuchařkou dva skvělé míchané nápoje. :):) Ráno nás čekalo omlazovací cvičení s paní Elou Ježowiczovou a poté povídání o arteterapii, kaligrafii, pozitivním myšlení a dalších příjemných tématech, kterými nás provedla Zuzka Karpecká. Jako poslední nás čekala turecká malba Ebru, kterou si všichni ozdobili vše, na co jen přišlo. Prostě úžasných pár chvil s úžasnými lidmi. DĚKUJEME a těšíme se na příště. A kdy, že proběhne 3. ročník "Ladies night"? Zapište si prosím do kalendáře datum 15. 3. - 16. 3. 2019, aby vám neunikla třeba výroba velikonočního věnce, aromaterapie a masáže s ní spojené a mnoho dalšího a dalšího......

 • DSC_0139[3].jpg

  NÁVŠTĚVA ARCHEOPARKU V CHOTĚBUZI

  Termín: 18. 9. 2018

  Místo: Archeopark Chotěbuz

  Dne 18. 9. 2018 jsme jeli s dětmi ze speciálních tříd do Archeoparku. Měli jsme se výborně, počasí se vydařilo. Expozice se líbila, škoda jen, že právě probíhá rekonstrukce. Děti si vyzkoušeli i kvíz, ve kterém se hravou formou dozvěděli nové informace o našich předcích. Těšíme se na další spolupráci :-)

 • DSC_0011[9].jpg

  IX. ROČNÍK DĚTSKÉHO TENISOVÉHO TURNAJE

  Termín: 15. 9. 2018

  Místo: Kurty Hrádek / hala ve Vitality

  Dne 15. 9. 2018 se konal tenisový turnaj na kurtech v hale ve Vitality Vendryně. Poprvé jsme byli v hale, takže to pro nás bylo nové prostředí, atmosféra nebyla úplně stejná jako v minulých letech v Hrádku, kdy nám přálo nádherné počasí, ovšem měli jsme perfektní podmínky, takže se vše zvládlo. Děkujeme všem za účast. Děti se snažily ze všech sil a nakonec si většina z nich odnesla hezké odměny ;-)

 • DSC_1007[3].jpg

  KOUZELNÝ SVĚT VČEL

  Termín: 13. 9. 2018

  Místo: ZŠ Jablunkov

  Úžasné povídání s p. Milanem Motykou, kde se děti hravou formou i s praktickými ukázkami dověděly o životě včel, o jejich funkci v životě člověka a také něco o ochraně a chovu včel. Pokud byste se o včelkách chtěli dovědět více i vy, určitě se přihlaste do našeho VČELAŘSKÉHO KROUŽKU, který je vhodný pro děti od 2.třídy a kde vás rádi uvítáme.

 • 10[30].jpg

  LT SPONGEBOBŮV SVĚT - 2. část

  ... pokračování... taky jsme měli připravený vesmírný den, v něm děti získávaly informace o planetách a měsících, poté vyráběly sluneční soustavu se svou vlastní vymyšlenou planetou, hádaly Souhvězdo-lodě a večer nás navštívili astronomové z Centra tmavé oblohy - Beskydy. Bohužel se nám zrovna zatáhla obloha a začalo pršet, takže jsme nemohli pozorovat hvězdy speciálním dalekohledem. Nicméně i tak měli astronomové pro děti připraven krásný a poučný program plný hvězdných příběhů a zajímavostí o vesmíru. V dalším dni jsme zamířili do ZOO v Ostravě, kde si děti mohly jak užívat pohled na exotická i neexotická zvířata, tak soutěžit v záludném kvízu o ZOO. :) V posledním celém dni nás čekaly soutěže, které mohly zamíchat umístěním týmů - a úplně největší úspěch v ten den sklidila velká BOMBAstiská vodní válka. :D Děti se pořádně vyřádily s vodními bombami! Večer jsme vyhodnotili celotáborovou soutěž... Vítězi celého tábora se stali Sépiáci. Na druhém místě se umístili Veveráci, na třetím Patrickové a na čtvrtém Crabsové. :) Všechny děti si zasloužily medaile a to i ti bramborově umístění (ve formě brambůrkových medailí). Děti si odnesly spoustu krásných odměn za jejich celotáborové snažení a zápal. :) Děkuji vedoucím - Sylvince, Klárce; zdravotnici Janičce; kuchařce Míši, praktikantce Ivetce a zaučujícímu se budoucímu vedoucímu Davidovi - ZA VŠECHNO!

 • 10[28].jpg

  LT SPONGEBOBŮV SVĚT - 1. část

  Termín: 8. 8. - 17. 8. 2018

  Místo: TS v Jasení

  Tak a přinášíme Vám první várku fotek z tábora Spongebobův svět, který se konal od 8. 8. 2018 do 17. 8. 2018 v TS Jasení. Zažili jsme toho opravdu hodně, hráli jsme spoustu her a užili si super zábavu. Děti soutěžily za hrdiny ze seriálu Spongebob v kalhotách a jejich cílem bylo svými schopnostmi a dovednostmi prokázat, že právě jejich týmový hrdina si zaslouží post nejlepšího přítele Spongeboba. Týmy měli tedy názvy: Patrickové, Crabsové, Veveráci a Sépiáci. :) Zažili jsme například soutěžní den, ve kterém si děti zasoutěžily v turnaji deskových her a poté jsme šli na výlet do Jablunkova, kde pro nás Klub Zahrádkář připravil odpoledne plné her a zábavy. Po soutěžním programu si děti mohly prohlédnout moštárnu a ochutnat čerstvý mošt. Děkujeme Klubu Zahrádkář za připravený program, občerstvení a odměny! :) Na táboře nás v rámci sportovního dne navštívil nevidomý horolezec - pan Honza Říha, který dětem popovídal o svých zkušenostech a zážitcích a hlavně se jim snažil předat poselství o tom, že člověk s hendikepem je schopen dokázat i to, co se na první pohled zdá velmi nepravděpodobné. Dále jsme hráli famfrpálový turnaj a ověřili jsme si fyzickou zdatnost všech dětí pomocí sportovních stanovišť. Zažili jsme také detektivní den plný černých historek a také záludnou hru, ve které jsme cestovali v čase. Dětem hra pořádně zamotala hlavu, ale všechny daly do jejího vyřešení úplně všechno! :D ... pokračování s další várkou fotek...

 • DSC_0004[11].jpg

  LETNÍ TÁBOR OLYMPIJSKÉ HRY

  Termín: 30. 7. - 3. 8. 2018

  Místo: TS v Jasení

  Ve dnech od 30. 7. do 3.8. probíhal sportovní tábor, kde jsme se s dětmi vyřádili v pěti olympijských disciplínách a dalších sportovních aktivitách a hrách. Děti si vymysleli čtyři země, které reprezentovali a hráli o pohár. Kromě úžasného nadšení dětí, které tímto zdravím ;-), by se tábor neobešel bez skvělých vedoucích! Všem vedoucím a paní kuchařce velmi DĚKUJI! Tábor jsme si všichni náramně užili, pojďme si zavzpomínat. Níže přikládám pár fotek.

 • DSC_0042[9].jpg

  TANEČNĚ HERECKÝ LETNÍ TÁBOR

  Termín: 23. 7. - 27. 7. 2018

  Místo: TS v Jasení

  Ve dnech od 23.7. do 27.7. probíhal letní tábor ve stylu tance a hereckých výkonů. S dětmi jsme si roztančili krásné letní sluneční dny a dokonce jsme natočili pár filmů, které budou k shlédnutí už za pár dnů na youtube. Odkaz přidáme na FB. Měli jsme se úžasně. Moc děkuji všem dětem za účast. Všichni jste byli hodní a skvělí! Všechny vás zdravím a těším se na další společné akce ;-)

 • DSC_0003[6].jpg

  LT MEZIŘÍČKO DOBYTÍ PEVNOSTI "M" - 1.část

  Termín: 8. 7. - 21. 7. 2018

  Místo: RS Meziříčko, Měřín

  Děti, mládeži, instruktoři, vedoucí a zdravuško, děkujííí vám všem za skvělých 14 dní, které jsme spolu prožili na letním táboře v Meziříčku. Tábor nám utekl jako voda, ale na štěstí jsme si odvezli spoustu krásných zážitků a nezapomenutelných chvil, se kterými si atmosféru tábora uchováme, co nejdéle.:):) Těším se na další setkání a teď aspoň vkládám fotečky ze druhé poloviny tábora.:):)

 • DSC_0017[7].jpg

  LT MEZIŘÍČKO DOBYTÍ PEVNOSTI "M" - 2. část

 • 10[27].jpg

  HRAJE SI CELÁ RODINA

  Termín: 15. 7. 2018

  Místo: Park A. Szpyrce za DDM Jablunkov

  Během dnů města Jablunkov v neděli proběhla akce Hraje si celá rodina. Vyšlo nám nádherné počasí a tak se sešly nejen jablunkovské rodiny v parku A. Szpyrce. Akce se zúčastnilo 140 dětí, které si užily sportovní disciplíny a za splnění všech úkolů si mohly vzít nějakou odměnku. Kromě toho si mohly užít velkou nafukovací skluzavku, cukrovou vatu, popcorn, malování na obličej, tvorbu korálků, náramků... a pro nejmenší jsme měli nachystaný hrací koutek s posezením pro rodiče. Děkujeme za účast a těšíme se na vás opět dne 31. 8. 2018 na Pohádkovém lese, kdy proběhne rozloučení s prázdninami v pohádkovém stylu a budou na děti čekat další stanoviště a úkoly ;-). Přejeme krásné léto!

 • 10[26].jpg

  KOUZELNÝ JARMARK 2018 ANEB PUTOVÁNÍ SE SHREKEM

  Termín: 14. 7. 2018

  Místo: Park A. Szpyrce

  Jako každoročně (o víkendu Dnů města Jablunkova) v sobotu DDM Jablunkov pořádalo akci KOUZELNÝ JARMARK ANEB PUTOVÁNÍ SE SHREKEM . Počasí nám moc nepřálo, a tak jsme program přesunuli do Domu dětí. Podivné počasí ale neodradilo rodiny s dětmi, které na tuto akci zavítali. Kouzelný jarmark je orientován na tvořivá, hádanková a hlavolamová stanoviště a děti se tak mohly těšit z vyrábění Shreko-hlavy, hádání hádanek, zachraňování Oslíka z bažiny, zachraňování Fiony, vybarvování omalovánek, pomáhali najít cestu ke Shrekovi Kocourovi a také skládali Shreko-puzzle. Za všechna splněná stanoviště si děti odnesly odměnu a už se těšily na nedělní program Domu dětí a mládeže - tedy na akci Hraje si celá rodina. Děkujeme všem rodičům, že se nenechali odradit nestálým počasím a přišli s dětmi na naši akci! :) Děkuji také všem dobrovolníkům, kteří zaujímali pozice na stanovištích - bez Vás by se akce nemohla konat! :) V neposlední řadě děkujeme městu Jablunkov za finanční podporu této akce. Už se mooooc těšíme na Kouzelný jarmark v příštím roce!

 • DSC_0004[12].jpg

  JABLUNKOVSKÝ SUPERHLÁSEK

  Termín: 14. 6. 2018

  Místo: Radnice města Jablunkov

 • DSC_0003[5].jpg

  MDFF JACKOVÉ DĚTEM 2018

  Termín: 1. 6. 2018

  Místo: Městský les v Jablunkově

  V pátek 1. 6. 2018 jsme se v Městské lese mohli těšit z krásných vystoupení dětských folklorních souborů z Polska, Slovenska, Moravy a Slezska. V tento den se totiž konal jubilejní XX. ročník Mezinárodního dětského folklorního festivalu Jackové dětem. Tento ročník byl opravdu speciální. Děti měly možnost vyzkoušet si jízdu na tříkolkách a koloběžkách, vyrobit si něco prostřednictvím tvořivých dílen, zakoupit si nafouknutý balonek s logem DDM a folklorního souboru Jackové, zajezdit si na koníčcích, stříkat hasičskou hadicí a v neposlední řadě se mohly zúčastnit výtvarné soutěže na téma "Folklór tady a teď". V odpoledních hodinách jsme se všichni těšili z akademie tanečních kroužků Domu dětí a mládeže. Na tato vystoupení se děti poctivě připravovaly celý školní rok a těšily se, že konečně předvedou rodičům, co všechno se v kroužku naučily. Na závěr děti tancem rozproudil známý tanečník electro boogie Patrick Ulman a sklidil obrovský úspěch jak u dětí, tak u rodičů. Děkujeme všem, kteří se přišli na festival podívat a sdílet s námi tu úžasnou atmosféru Městského lesa, podtrženou dětským smíchem a krásnou folklorní a moderní hudbou.

 • 0002[8].jpg

  ZLATÁ SRNČÍ TROFEJ

  Termín: 26. 5. 2018

  Místo: DDM Jablunkov

  Dá se říct, že v posledních dnech žil Jablunkov myslivostí. Konala se totiž Chovatelská přehlídka trofejí lovecké sezóny 2017 (honiteb okresu Frýdek-Místek a honiteb Oblasti chovu jelení zvěře Beskydy). DDM Jablunkov u této velkolepé akce nemohlo chybět. V sobotu 26. 5. 2018 se v DDM v rámci doprovodného programu této akce konalo okresní kolo soutěže Zlatá srnčí trofej. V odpoledních hodinách jsme pak dětem připravili v parku A. Szpyrce různá herní stanoviště. Děti si mohly zahrát unikátní zahradní hry Kubb a Spin Ladder, mohly si zachytat krtky, dále si vylosovaly zvířátko a ve stylu tohoto zvířátka měly za úkol zaskákat Panáka. Kromě stanovišť pro děti si všichni návštěvníci užívali nádherný program přichystaný Odborem životního prostředí a zemědělství města Jablunkov.

 • 0002[7].jpg

  DEN ZEMĚ 2018

  Termín: 18. 5. 2018

  Místo: Městský les Jablunkov

  Již tradičně pořádal Odbor životního prostředí a zemědělství města Jablunkov Den Země a naše DDM bylo jako vždy u toho. 18. 5. 2018 v Městském lese jsme měli pro děti připraveny tvořivé, výtvarné, sportovní i naučné aktivity. Tentokrát jsme aktivity zaměřovali na VODU. Důležitost vody, koloběh vody a různé faktické informace o hydrosféře planety Země jsme se snažili přiblížit dětem pomocí našich aktivit. Koloběh vody si děti vyráběly, poté chytaly rybičky, a také odpovídaly na záludné otázky o vodě. Na závěr také malovaly křídami na papír cokoli, co se jim jako první vybaví při slově Země a voda. Všichni jsme si to moc užili a doufáme, že se s dětmi uvidíme na stejné akci i příští rok! :) 8-)